NOVINKY

MVK Praha Clarion Congress Hotel Prague, 15.1.2011
 
Kathrin získala poslední CAC, potřebný pro trvalou chovnost a přiznání titulu Champion.
Mezinárodní výstava v Kladně 27+28/11/2010
Naši krasavci z Nového Zélandu, Lucky a Princ, dokončili druhou a třetí návštěvou výstavy titul Champion, jejich sestra Kathrin, která byla na výstavě tento víkend poprvé hned v sobotu získala kromě CACu i nominaci do BIS, v neděli druhý CAC. 
V neděli se dostali do nominace oba kluci, Lucky i Princ, dokonce ve výběru z nominace porazili i Mainecoony a Norské lesní kočky. Bohužel, technická havárie na domě odvolala Ivetu narychlo z výstavy a tak se nemohli kluci BISu zúčastnit. Všichni měli velice krásné posudky s hodnocením slibných vyhlídek na kariéru...
Bylo by jistě zajímavé vidět, jak by si kluci v BIS vedli a který z nich by měl třeba více hlasů nad tím druhým.
Můžete se podívat na naše chlupáčky v časopise PLANETA ZVÍŘAT:

 
5.9.2010 jsme vzaly dva z našich novozélandských nováčků na výstavu v Chodové Plané. Oba získali CAC.


Koncem března k nám přiletěla velká posila pro náš chov a to až z Nového
Zélandu.
Jsou to 3 velmi krásná koťátka, 2 velcí svalnatí kluci a jedna něžná
slečna...... Všichni tři mají pro náš chov velký význam a to nejen po
stránce nové zajímavé krevní linie, ale i typově.
Na koťátka jsme sice musely nějaký ten čas čekat, než se vůbec narodila,
ale dlouhé čekání se nám nakonec vyplatilo v podobě 3 kouzelných, velmi
hravých, chlupatých kuliček....
Děkujeme Sharon, že byla ochotná je zaslat leteckou společností přímo do Prahy....
Našli jsme domov pro kočičku s PP,  která měla poněkud pohnutý osud, pochází z chov. stanice jiné chovatelky.
Je to hezká, dvouletá, modrá vykastrovaná kočička Elizabeth. Má trochu plašší povahu a potřebovala domov bez jiných zvířátek, u někoho trpělivého, kdo tráví více času doma, tedy v její přítomnosti, aniž by si od ní vynucoval pozornost a náklonnost dle svého. Paní Helena nás kontaktovala a přestože má doma pejska, rozhodla se Elisabeth dát nový domov. Děkujeme paní Heleně i za paní chovatelku, od které kočička pochází.

 

Charlize Vom Perlenmeer
Nová posila našeho chovu, krásná, modrá kočička z ch. stanice Vom  Perlenmeer

 

YUKIKO von der LOBURG
nová posila chovu
z ch. st. von der Loburg

 

Náš odchovaný kocourek Geronimo Ryve Nostra získal na svojí první výstavě,
 která se konala 15.3. 2009 na Ukrajině titul vítěze výstavy v kategorii junior!!!


Best Junior, Show 15.3.2009 - Ukrajina
majitelka Světlana Maloran - Sapphire Glance
 

Kamarádka ze Švédska, která má již druhého kocourka z chovu Ryve Nostra /také my od ní máme dvě kočiky, April a Lilinku/  a udržujeme s ní přátelské vztahy nabídla útěchu pro smutné srdíčko po úmrtí Armaniho a tak jsme přivezly hezkého krémového kocourka S*Ramus Acernus Creme One Top, který je bráška naší Aprilky.Topík je plný  krémový kocourek.

 

V e l m i    b o l e s t n á   a   s m u t n á   z p r á v a . . .     :-(
Bohužel jsme se musely rozloučit s chlapečkem, který k nám přicestoval z Anglie.. Armani Esaya Birmans., čokoládový kocourek, který měl být jednou z posil chovu a od začátku působil jako milý, vitální klučina, přes negativní testy na ošklivé nemoci typu FELV, FIV a FIP nedokázal vybojovat svůj život a podlehl boji s bakterií Pasteurella Multocida. Pitva prokázala rozsáhlé zasažení ledvin, plic a mozku.
Vzhledem k tak velkému zasažení orgánů s největší pravděpodobností neměl vyvinutý moc silný imunitní systém a s bakterií bojoval hodně dlouho,
 dle veterinářů je možné, že už si ji přivezl už od maminky...


 

Pomohly jsme našeho odchovance Immanuela Ryve Nostra vyvézt jeho  majitelce do Anglie a při té příležitosti jsme dovezly krásného čokoládového miláčka,jménem Armani Esaya Birmans. Je to takový miloučký, čiperný hopsálek.

 

otec, Eurochampion Dar es salaam's Varsha:                                                                                                                       matka, IC Caspar Golden Seal:                              
4. 10. 2008 jsme s Ivetou navštívily Holandsko,
kde jsme získaly novou posilu chovu, kocourka jménem

Dar es Salaam´s Red Romeo, *24.5.2008  
Je to kocourek SBId, se zajímavým původem, jeho tatínek /jehož otec je z UK, matka Holandsko, ch. stanice www.voordetover.nl/dar-es-salaam/ je ECH Dar es Salaams Varsha a  má seal želvovinové zabarvení, maminka je krémová  IC Caspar Golden Seal/import USA - http://www.goldenseal.net, ch. stanice je v Atlantě/.
Romeovi
koluje  v žilách americko-anglicko-holandská pokrevní linie. Jedná se o jediného kocourka, který je přímým potomkem /mužského pohlaví/ želvovinového Varshy a jde do chovu.Všichni ostatní odchovaní synové tohoto želváčka odešli z domova jako mazlíci.
Varsha je v současné době již po kastraci a užívá zasloužený odpočinek.
Oba rodiče Romea jsou registrovaní pod FIFE.
Návštěva byla velice milá, Ans chová Birmičky již 40 let a je vidět, že jsou opravdu její velkou  láskou. Z tohoto posledního spojení se narodila 4 koťátka, 1 holčička a 3 kluci, všichni vhodní do chovu. Ans nám dala vybrat, kterého kocourka chceme do Čech odvézt. Bráškové by měli zůstat  mazlíci...
         
    

19. 4. 2008 poprvé vzala Iveta  na výstavu, konanou v Teplé
do otevřené třídy  Xanadu a Yvettku. Obě získaly CAC a nominaci do BIS.V BIS se střetly ještě s jednou birmičkou z ch. st.La Nuestra. Rozhodovali zde tři posuzovatelé, pan Mahelka, paní Mahelková a pan Šanda. Každý z nich zvolil jednu z kočiček /tu "svoji", kterou při posuzování do nominace poslal/ a tak došlo k rovnosti hlasů. Protože se  posuzovatelé nemohli dohodnout, které ze třech kočiček udělit titul BIS a pohár, rozhodl náhodný los, kdy byla všechna tři jména vhozena do poháru a jedno jméno vytaženo.LOS padl na kočičku z La Nuestra, gratulujeme za šťastnou náhodu. Škoda, že se o výsledku rozhodovalo pouhou náhodou v losu a ne většinou hlasů. Soutěž by byla jistě napínavější a ocenění hodnotnější. Většinou při rovnosti hlasů rozhoduje jeden z posuzovatelů a nebo jiný posuzovatel z dané třídy.

20. 3. 2008 Spuštění centrálního registru chovatelů Birem.
Pro zájemce, kteří by se rádi registrovali: vyplňte, prosím, interaktivní tabulku s údaji a odešlete.

1.-2.3.2008 proběhla mezinárodní výstava v Praze v hotelu Pyramida. Naši nováčci získali v sobotu další CAC, takže dovršili Championa  a  v neděli první  CACIB.
16.-17.2.2008 proběhla mezinárodní výstava v KCP Praha, naši William, Wiwien, Cover Girl, April Full, Valentine's Kiss a Xanada měli možnost se předvést posuzovatelům a zkusit si první výstavu hned dvakrát za sebou.Všichni v otevřené třídě získali 2x CAC, Xanada v kotěcí třídě 6-9měsíců získala 2x Ex1, pak Xanada a Kissinka i nominaci do BIS. Výstavu nesli všichni celkem dobře, jen jim nedělal dobře průvan na očíčka.
V nejbližší době očekáváme novou posilu ze Švédska, kocourka SBIe 21, LUNEho. Je to kocourek, u kterého jsme si daly hodně záležet na tom, aby neměl žádnou příbuznou krev s naším Alim, chceme zajistit přínos nové krve do Čech.
Plánujeme další import, zatím jsme v jednání s chovateli, jedná se nám o novou krev, která v Čechám zatím není...Mohlo by to být dobré pro oživení a zkvalitnění chovu Birmiček u nás.
Z vlastních odchovů, zdá se, zůstane doma určitá posila..

Ze Švédska k nám přicestovalo několik nových tvářiček, od kterých si slibujeme kvalitní a pěkné posily po stránce typu i nové krve. Z Uppsala 2 holčičky, 1 chlapeček z Forsbacka a 1 holčička ze Stockholmu...
Kromě 4 koťátek do našeho chovu jsme přivezli i dvě koťátka pro další chovatele, krásného krémového kocourka
S*Ramus Acernus Cum Laude pro Piotra, ch.s. Orlofa Kaaba a kočičku - SBIg, S*Ramus Acernus Dainty Doll pro Jolantu Rutkowskou u Waršavy.

návštěva ve Švédsku - v Uppsala a Stockholmu, na výstavě i u přátel..

18.-19.6.2007 se v Uppsala konala mezinárodní výstava koček. Měly jsme s Ivetou to štěstí, v neděli se na této výstavě zastavit, podívat se nejen na krásné kočičky a zaobdivovat, jaké krásné Birmy je zde možné vidět, ale i porovnat posuzování a úroveň výstavy vzhledem k těm našim, prostě posbírat nové informace, poučit se i poradit a zároveň potěšit oko nádhernými odchovy, které byly k vidění.

Protože jsme ve Švédsku měly možnost bydlet v rodině, poznaly jsme trochu tamních zvyklostí, ale také navštívily chovatele Birem přímo doma, vyměnily si s nimi svoje zkušenosti a nechaly se příjemně překvapit jejich vstřícností a pohostinností.

Strávily jsem zde příjemný "skorotýden", prošly se malebnou zelení, nadýchaly se voňavého čerstvého povětří, okusily zdejší dobroty, projely se městskou dopravou a prošly se nápaditou čtvrtí, kde je možné dojít k lékaři, nakoupit, zasportovat si, do lékárny, či za zábavou, aniž byste vyšli ven. Některé domy, nákupní centrum, různá střediska služeb knihovna, či sportovní areály jsou propojeny se zdejšími činžovními domy chodbou. Je-li venku nepříznivé počasí, je možné se mu tak vyhnout a při tom dojít, kam potřebujete :-)

Návrat domů byl kořeněn nejen hezkými zážitky, vzpomínkami na milé lidi, ale také obohacením vlastního chovu novou kočičí krví, která k nám do Čech, doufáme, přinese nové linie, pěkné potomky a také kousek toho lepšího, co se nám v srdcích a vzpomínkách na Švédsko uchová :-)

fotografie z výletu můžete vidět zde: fotogalerie
 


zpět na úvod www.birma.cz