podrobnosti o naší chovatelské stanici..

Více o našich kočičkách,kocourcích a plánovaných importech spřátelených chov. stanic
RYVE NOSTRA a SWEET TEDDY:
...zde se můžete dozvědět něco více o kočičkách a kocourcích, kteří jsou a byli naší rodinou. Jsou to jedinci z obou chov. stanic, a to nejen aktivní jedinci v "produktivním věku", ale též kastráti a senioři a ti, kteří již mají svoji chovnou kariéru za sebou a užívají si klidný odpočinek..a také ti, kteří už odpočívají na obláčku a zůstanou navždy v našich srdcích.
Prostě všichni miláčci, kteří patří do naší velké kočičí rodiny...
kočičky a kocourky testujeme na fiv, felv, postupně přidáme pkd, hcm..., průběžně děláme stěry na zjištění bakterií a virů, které lze získat naprosto běžně při návštěvě výstavy a přinést domů třeba i na oblečení...
 

Joanna, alias JANINA

Janina je středně velká kočička, která posílila náš chov v roce 2001. Je naším druhým potěšením, které jsme získali od naší přítelkyně Sabiny Süß - chov. stanice vom FREIGUT z Německa. Janina je vůbec první chovnou kočičkou birmy, která byla do Čech dovezena ve zbarvení modrá - želvovinová - s kresbou - SBI g 21.Pro svoje krásné tmavě modré výrazné oči a atraktivní zbarvení patří mezi favority naší chov. stanice.Janina je velmi přátelská, milá, přítulná kočička, která si ale mezi svými kočičími kamarádkami dokáže velmi rychle udělat pořádek. Je to takový náš malý "kápo".Ve výstavní kariéře dosáhla zatím titulu INTERCHAMPION. Její otec Emillio vom Freigut dosáhl ve výstavní kariéře maximum - tzn. titul WORLD CHAMPION - světový vítěz.Janina se velmi dobře osvědčila též v roli maminy, když má koťátka je z ní starostlivá, obětavá kočička.
Janinka má svoji chovnou kariéru již za sebou je to zasloužilá a vzorná maminka, v současné době již si užívá odpočinek..

Ornella, alias NELA

Nella Ornella je středně velká kočička, která byla vůbec jako první chovná kočička z dlouholeté chov. stanice Gabriely Kamber - von ACHOR ze Švýcarska dovezena do Čech.Má výrazné velké tmavě modré oči, které pronikavě vyzařují z typově krásně tvarované hlavičky s černohnědými-sealovými odznaky.Oba její rodiče dosáhli na výstavách titulu EUROCHAMPION.Ornella je pro naši chov. stanici velkým výstavním přínosem. Získala na výstavách zatím jen titul CHAMPION. Kvůli Ornelle a Belleamie jsme museli rychle importovat další 2 chovné kocourky Alcazara a Elixe, protože s Bajazzem si nějak "nepadli do oka". Ornellka už je v současné době  vykastrovaná.Bohužel nepřinesla do chovu nic ze své linie, protože jsme po prvním vrhu, kdy všechna koťátka  v poměrně krátké časové úsečce zemřela, přistoupily k její kastraci. Pitva totiž ukázala jako příčinu úmrtí cysty na ledvinách, čili PKD.Protože se jedná o onemocnění s genetickým zatížením, bylo jednoznačné, že Ornellka musí být vyloučena z chovu. Nejsou po ní ani žádní potomci. Je tedy momentálně dalším z kastrátů naší kočičí rodiny.

 

Elix

Import Elixe byl již od počátku velmi promyšlený a i na něj jsme si čekali asi 3 měsíce, než se vůbec narodil.Elix pochází z celosvětově známé chov. stanice birem LAS PERLAS-sin  naší přítelkyně Bettiny Rode z Německa.Bettina je dcerou Aneli Falk, která založila chov. stanici birem LAS PERLAS-sin. Právě z této chov. stanice byl v roce 1986 odchován vůbec PRVNÍ kocourek - birmák na světě s kresbou - tebby.Jednalo se o kocourka LAS PERLAS-sin CEPETTO - v barvě seal-tebby.Elix je velmi pěkný mohutný svalnatý kocourek se širokými tvářemi, což je u birem žádoucí.Oproti Alcazarovi je to malý divoch, kterého nenechá žádná kočka, která projde okolo něj, v klidu. S Bettinou jsem se velmi spřátelila a jsem s ní stále v kontaktu.Předala mi mnoho nových a velmi potřebných rad a poznatků pro úspěšný chov birem.A právě jednou z mnoha cenných rad zkušeného letitého chovatele je stále obnovovat pokrevní nepříbuznost na základě nových a nových importů z celého světa. V současnosti je Elix již kastovaný a dělá radost jako mazlíček u našich přátel.

 

Bajazzo, alias JACÍČEK, JACEK

Jacíček je náš první chovný kocourek, který byl zároveň jako první chovný kocourek birmy ve zbarvení modrá s kresbou - SBI a 21 - dovezen z Německa do Čech. Několik let u nás ovlivňoval svými krásnými potomky další chovy. Po celou dobu své výstavní a chovné kariéry byl vůbec jediným chovným kocourkem s kresbou tady v CZ.V době své výstavní kariéry dosáhl zatím jen titulu INTERCHAMPION. I když by měl na daleko vyšší ohodnocení na výstavách, přestali jsme s ním jezdit, protože dával velmi důrazně najevo, že se mu na výstavách nelíbí.Jacek pro svoje krásné tmavě modré výrazné oči, statnou stavbu těla a perfektní symetrické ponožky patří stále k favoritům naší chov. stranice.Jedním z jeho posledních chov. potomků je lilový kocourek ORLANDO, který nyní žije ve Švédsku v Uppsala u paní Hanny Lönngren - chov. stanice S RAMUS ACERNUS.Od Orlanda očekáváme též další chov. potomky, které jistě ještě ovlivní v budoucnu naši chov. stanici birem.Jacíčka máme od roku 1998 od naší přítelkyně Sabiny Süß z chov. stanice vom Freigut.Jacíček byl v 9. letech po úspěšné výstavní a chovné kariéře v lednu 2007 vykastrován a nyní žije klidným životem mazlíka v naší rodině.

Binary, alias BINY

Biny je jediná naše kočička, která slyší na svoje jméno Biny Biny a přiběhne jako pejsek.Dokáže s námi hodiny a hodiny komunikovat. Když změníme intenzitu hlasu my, změní intenzitu mňoukání i ona, někdy dokáže dát i hlasitě najevo, že už toho "vzájemného povídání" má dost a vznešeně odejde spát.Její maminkou je naše Ilka, která pochází z chov. stanice Legenda Aurea a tatínkem je importovaný kocourek z Dánska - Alexander z chov. stanice Tricyrtis.Biny je pohodová, mezi ostatními kočičkami absolutně bezproblémová kočina.Je perfektní máma a patří mezi naše nejlepší kočky, co se týče chovné kariéry.Ve své výstavní kariéře dosáhla titulu CHAMPION.Biny je již  vykastrovaná a vyřazená z chovu.

 

Tishina, alias ŠÍNA

Šína je naším třetím potěšením z chov. stanice vom Freigut od Sabiny Süß z Německa.Je vůbec první importovanou birmou do Čech ve zbarvení seal-tortie-tebby.Šína je postavou drobnější, avšak velmi mazlivá a přítulná kočička.Má výrazně velké modré oči, které dominují atraktivnímu "sladkému obličeji", jak byl nazván posuzovateli na výstavách.Její otec Emillio vom Freigut dosáhl ve své výstavní kariéře maximum, tzn. získal titul WORLDCHAMPION - světový vítěz.Šína získala na výstavách zatím jen CAC, další výstavní kariéra ji ještě čeká.Velmi dobře se osvědčila též v roli mateřské. Její dcerou je kočička VALLERIE - stejného zbarvení seal-tortie-tebby a je v chovu polského chovatele Piotra Krawczyka -Orloofa de Kaaba, se kterým se znám již od roku. 2004. Setkali jsme se na BIRMAPARTY ve Švýcarsku, kde jsme byli pro Ornellu a Piotr pro její sestru Olivii.Výměnou za naši Vallerii jsme si posílili chov o čokoládovou kočičku TIFFANY,jejíž oba rodiče pochází též ze švýcarské chov. stanice Gabriely Kamber von Achor a majitelem chov. páru von Achor je právě Piotr. Tiff už je vykastrovaná a žije u našich dobrých přátel.

 

Belleamie, alias BELA

Na narození Bely jsme vyloženě čekali a když se šťastně narodila s dalšími 4 sourozenci, bylo nám úplně jedno, jakou bude mít barvu.Její jméno jsme si též sami určili. Muselo být od B..... a tak tedy máme KRÁSNOU PŘÍTELKYNI - Belleamie.Bela je opravdu krásná velká kočička, která vyniká plnou širokou hlavičkou, mohutnou postavou a perfektními ponožkami.Je to naše největší statná chovná kočička, kterou touží ještě vidět na výstavách nejeden posuzovatel.Zatím získala titul CHAMPION.Bela se velmi dobře osvědčila i v roli maminy. Ze spojení s Alcazarem se v r. 2006 narodila 4 velká typově krásná koťata.Její dceru Tahittu jsme si proto ponechali v našem chovu.Belu jsme si přivezli z Německa od přítelkyně Simony Herzog - chov. stanice von der Rosenterrasse. Se Simonou jsme též stále v kontaktu.

Tiffany Orloffa de Kaaba

Tiffany je další posila v chovu.Získali jsme ji výměnou za naši kočičku Vallerii od polského chovatele Piotra Krawczyka, se kterým jsem se prvně setkali již v r.2004 na BIRMAPARTY ve Švýcarsku.Tiffany pochází z chovného švýcarského páru Gabriely Kamber z chov. stanice von ACHOR. Tiffany měla být velkým přínosem pro náš chov. Oba její rodiče získali na výstavách vysoká ohodnocení.Tiffany je kouzelná čokoládová kočička s výraznýma modrýma očima. Nezůstane chvíli v klidu. Stále za námi chodí jako pejsek a vyžaduje neustále pozornost. Jakmile si sedneme na křeslo, hned ji máme na klíně.Ve výstavní kariéře dosáhla titulu champion. Bohužel, tato milá kočička měla hned první těhotenství a porod  komplikované a proto jsme ji raději vykastrovali a předali do rodiny našich přátel. Koťátka, bohužel, porod nepřežila..

 

Xanada, alias Naděnka


Naděnka je velice podobná svojí matce Kleopatře, která si nese linii výrazných a kouzelných očí po dědovi Jacíčkovi.Tato kočička je velikým, několikaletým chovatelským úspěchem, protože kromě již zmíněné překrásné masky a tvaru očí a celkového typově kvalitního vzhledu a zabarvení má překrásnou hlubokou, tmavě modrou barvu očí, které si všimli všichni posuzovatelé a získala si jejich pochvalu a obdiv. Tmavá modrá barva je u Birem velice žádaná a problematická, protože se postupem času stává oproti původní barvě Siamek mnohem světlejší v odstínu.  Paní Sneum, která patří k zakladatelům chovu Birem se o Naděnce vyjádřila jako o "sweet doll a super kitten".
Kleopatra, alias KLEA

Je další posilou a pochází z našeho vlastního odchovu. Už jako malé kotě vynikala krásným výrazným pohledem modrých očí, zděděných po svém otci Bajazzovi.Když k jejímu atraktivnímu vzhledu přidáme její sebejisté chování v kočičí smečce, kde nenechá žádnou jinou kočku delší dobu v klidu, musela mít jednoznačně jméno KLEOPATRA.Ve své výstavní kariéře dosáhla zatím titulu CHAMPION a nyní začíná její chovná kariéra.Klea je po své matce YVI a otci Bajazzovi velká statná kočička.

Alcazar, alias ALČA

 Alča je typově mohutný krásný kocourek z velké švédské chov. stanice Mary Back - S BACKKARAS. Alča je vůbec první importovaná birma do Čech ze Švédska a zároveň první chovný kocourek birmy v CZ v barvě seal-tebby.Je to od malička velmi klidný, vyrovnaný, pohodový kocourek a znamená pro naši chov. stanici velký přínos.Již několik jeho potomků je z loňského roku 2006 v chovných stanicích nejen v Čechách, ale i v Evropě. Ali dělá radost naší milé paní doktorce jako vykastrovaný mazlíček.

Amarillo


Amarillo je krásný krémový kocourek, který byl importován ze Švédska jako posila našeho chlapeckého sboru, ovšem na zadní ponožce se mu udělal cca v 6ti měsících výrazný pigmentový flek, což je pro uchovnění vada závažná a proto jsme ho po dohodě se švédskou chovatelkou vykastrovali.Bohužel, Amarillo již není mezi námi.:-(
Honey, alias HANÍ

Haní je drobnější kouzelná lilová kočička s odznaky, která pochází z chov. stanice Tricyrtis a kterou jsme získali výměnou za poskytovaná krytí naším kocourkem Bajazzo.Její otec Alexander byl do Čech importovaný z Dánska a její maminka Madonna pochází z chov. stanice Legenda Aurea.Haní je klidná a pohodová kočička pokud je ve svém domácím prostředí.V době své výstavní kariéry dosáhla titulu CHAMPION.Jelikož musel být při porodu proveden císařský řez, aby kočička nepřišla o život, byla Haní vyřazena z chovu, tedy vykastrována. Hani se s námi již, bohužel, rozloučila:-(

Ilyrie, alias ILKA

Ilynka je naše vůbec první kočička, se kterou jsme začínali v roce 1997 chov birem .Pochází z holandského chov. páru importovaného do Čech chov. stanicí Legenda Aurea.Ilynka se velmi dobře osvědčila nejen jako kočička výstavní - získala titul INTERCHAMPION - ale i v chovu. Její chovná kariéra skončila v roce 2006, kdy dovršila 9 let a byla vykastrována. Dnes žije klidným životem mazlíka v naší rodině.
Jejím vůbec posledním chovným potomkem je kočička QUENITA - která je tak jako Kleopatra velmi podobná svému otci Bajazzovi a věříme, že i ona bude velkým přínosem naší chovné stanice.

Yvi, alias YVÍ

Yvi je černohnědá-sealová kočička z chov. stanice Legenda Aurea, kterou jsme získali výměnou za poskytovaná krytí naším kocourkem Bajazzo.Narodila se v roce 2002 a pochází z holandského chov. páru, který byl dovezen do Čech.Yvi je velká roztomilá velmi hravá kočička, u které je skoro vždy na prvním místě stále něco k jídlu. Je to takový náš malý-velký cvalík.I když při jejím prvním porodu se zdálo, že je vše ostatní kolem ní přednější než její koťata, včas si uvědomila svoje mateřské povinnosti a od té doby je z ní pokaždé perfektní mamina.Ve své výstavní kariéře dosáhla titulu CHAMPION.

 

Quenita, alias QUEENY, Mamíšek

Quenita, má hezky tvarovanou hlavu a vůbec stavbu těla a na první pohled upoutají její veliké, výrazné oči, které má po otci, Jacíčkovi. Již jako malé koťátko svým milým, jakoby namalovaným pohledem upoutala každého příchozího. Povahou je to takový malý rarášek, velice bystrý a upovídaný. Všechno komentuje, je velice hravá a podnikavá.Velmi dobře ví, co smí a co ne a někdy ráda zkouší provokovat a dívat se, co na to doma řekneme.Na prvních třech výstavách získala 3x CAC, šampiona a moc se líbila.První koťátka porodila zcela v pohodě a předvedla se jako vzorná maminka.Jen v očích trošku zmoudřela :-) Do budoucna se ukázalo, že právě role maminky je její nejoblíbenější a cítí se tak v nejlepší pohodě.

 Cinderella alias Cindy, Sisi, Popelka


Sisinka je krásným potomkem Willdy a Quenitky a je kotětem z prvního odchovu čistě Ryve Nostra. Je to překrásná, ukecaná a hravá holčička, pokusy o její nakrytí se dlouho nedařily, zjevně jí kocourek nezajímal tolik, aby uznala za vhodné mu cokoli dovolit:-)."Mámu" Lenku vítala velice láskyplně a zdálo se, že koťátka by radši s ní, než s kocoury ... :-o
Až musel přiletět ženich z Nového Zélandu a ten se jí zalíbil, takže už mohla i ona ukázat jaká je pečlivá máma. A to do takové míry, že si přivlastnila i koťata Quenitky, která byla o měsíc starší a pečovala o všechnu drobotinu.
Edward, alias Edie, Opička, Macíček


Edie je kastrovaný kocourek a je to první Birmička, která byla počátkem chov.stanice Sweet Teddy. Přestože byl od kotěte určen k mazlení a nikdy po něm, bohužel, nebyl žádný potomek, je to chlouba Birmí krásy.Jeho povaha je nezaměnitelná a neopakovatelná.Oddané srdce, milující duše. Překonal velké zdravotní problémy a ohrožení života, když si ucpal dvanácterník po spolknutí pryžového kousky podložky, prožil si ošklivé peklo, zůstalo mu poškození ledvin, kvůli kterému je na doživotní dietě, ale stal se velkým, oddaným, láskyplným, nádherným  dítětem...
William, alias Willy, WILDA


Překrásný, mohutný kluk, s velice výrazným a kouzelným kukučem. Takováto linie v odchovu je opravdu potěšením. Wilda je pohodový a klidný mazel.Je to syn německé Joanny  a švédského Aliho, po matce získal překrásný kukuč, tvar a barvu oka, po otci má pěknou figuru, mohutnou postavu, plné tváře a pěkný tvar hlavy. Na výstavě byl velmi obdivován.Willy je již kastrovaný a je  milován svojí novou rodinou.
Wiwien, alias Wiwi, Wiw


Wiw je sestra Wildy, též nám zachovala do dalších linií překrásnou masku a výrazné oči po její matce, oba dva jsou posledními potomky naší favoritky Joanny.Je to milá, mazlivá kočička. Velice ji chválila i Dánská posuzovatelka paní Sneum
Yvette


Yvetka je velký mazlík, stále k nám natahuje tlapičky jako malé dítě a vyžaduje chování.Její výstavní kariéra ji teprve čeká, poprvé pojede na výstavu někdy v květnu 2008.Yvetka je patrně první čokoládová želvička odchovaná v Čechách.
Valentine's Kiss, alias VINIE, či Kissinka


Vinne je naše zlatíčko, byla ze všech 4 koťat z vrhu nejmenší. Působila tak ale i  v importované čtveřici koťátek  ze Švédska. Vzrůstem po pár týdnech svoje vrstevníky dohonila a je z ní krásná mohutnější, pěkně vybarvená kočička s hezkou barvou očí  a kontrastními odznaky.Její maminka i otec jsou eurochampioni. Přestože patří Kiss k drobnějším kočičkám, dává krásná koťátka.
April Fool, alias Ejpril


Je dcerou našeho kocourka Orlanda, který je v chovu ve Švédské chov. stanici Ramus Acernus, v Uppsala. zároveň s ní jsme ze Švédska importovali její dva sourozence /kočičku  modrou želvovinovou Dainty Doll a kluka krémového Cum Laude/ pro dva Polské chovatele. Ejpril se moc hezky vybarvila a na výstavě si jí všimla spousta zájemců, kteří od nás chtěli kočičku odkoupit.Jsou po ní hezká miminka.
 
Cover Girl, alias Lilinka


Cover je též dcerou od našeho kocourka Orlanda. Je klidná a tichá, posuzovatelé ji chválili a líbila se jim především kvalita srsti. Na naši otázku, je-li něco, co by mohla paní Steinhausser kočičce vytknout, odpověděla, že jednoznačně ne. Cover též patří ke spolehlivým, až úzkostilvým maminám..


 

 

Romeo

Romeo je i i svojí povahou dělá čest svému jménu, je to milý kocourek, klidné a mazlivé povahy,Jeho rodiče jsou malou raritou, tatínek je želvovinový Varsha, který žije v Holandsku. Romeo už má pěkné potomky.
 

 

Top

Topík je kocourek mírný, přátelský,mohutný a zatím svoje schopnosti krýt ještě neměl možnost ukázat.Jeho původ je od naší švédské kamarádky.

 


 

Lune

Opět romantik mezi kocourky. Kočička musí dát najevo, že o něj opravdu stojí a pak teprve začne s námluvami. Vzhledem k tomu, že po  Lunem už je pár koťátek odchovaných a doufám, že se brzy o námluvy postarají i další kocourci z novozélandských a dalších linií, zvažujeme, že pro jeho možnost, užívat si života více, jako mazlík, než jako chovný kocourek, Takže již je vykastrován.
 
Prince

Princ je nováček mezi našimi kočičkami, stejně jako jeho "sourozenci" ze Nového Zélandu. Má za sebou první3  výstavy s výborným hodnocením a titulem Champion, 2x nominaci do BIS, jednou porazil vše kolem,ale bohužel musela Iveta z výstavy z rodinných důvodů odjet dřív, takže nevíme, jak by dopadl v konečném výsledku.Princ už má své první potomky, je to moc milý kocourek.
Kathrin

Kathrinka je ještě nováček, za sebou má první výstavy, titul Champion a dvě nominace do BIS. 
Lucky

Lucky je moc hezký lilový kocourek s pěknou širokou hlavou a velmi,ale velmi mírnou a přátelskou povahou...První výstava byla pro něj na počátku trochu méně stravitelná,ale pak převládla jeho pohodová dušička a při posouzení ukázal, že je v podstatě flegmatický medvídek. Získal svůj první CAC a za ním bez problémů další dva, takže již má také titul Champion a má již i své první potomky..

Chovatelství je nejen koníček, ale i láska..
Chovatelé jsou různí..
Někteří si pomáhají, předávají si zkušenosti a vzájemně z nich čerpají..
Některé nedobré, smutné i tragické zkušenosti pomohou jiným, aby je nepotkalo totéž, případně se zmírnil dopad následků některých nezdarů, nepříjemností a nesnází.
Každý, kdo začal chovat, čelí obavě, že jednou může nastat smutná zkušenost, či tragédie.
Každá slza a bolest v srdci je zkušeností do budoucna a je jen na nás, jak kterou zkušenost "použijeme", jak se zachováme.
Chovatelství má mnoho krásných, veselých, potěšujících a radostných chvil..
Chovatelství má, bohužel, i stinné stránky..
Jednou z mnoha je i ZÁVIST, NEPŘEJÍCNOST, LIDSKÁ ZLOBA a ZÁŠŤ, která je hnací silou pro ty, kteří využijí každou špatnou zkušenost druhého jen ve svůj prospěch a někdy i tak, že ji obrátí proti tomu, kdo ji prožil. ...Jakoby nestačilo, že se musí člověk vyrovnat s prožitkem samotným.
Někteří si špatné a zlé zprávy dokonce i vymýšlejí, ve snaze poškodit ostatní chovatele, kteří jsou třeba jen momentálně úspěšnější a nebo ani nejsou, ale jsou přece považováni za konkurenci, nikoli za "jednoho z nás".
Chcete-li se vydat touto cestou, počítejte i s tím, že se setkáte s někým, kdo vás pomluví, vymyslí si o vás lživé informace, případně vaši smutnou zkušenost použije proti vám.
Setkáte se ale jistě i s těmi, kteří se díky chovatelství stanou vašimi opravdovými přáteli na celý život....

in memoriam...

 

Jak žijí naše kočičky?

PLÁNOVANÝ IMPORT:

Import nových chovných kocourků byl u nás nutností už v roce 2005, protože náš Jacíček si začal nečekaně svoje partnerky vybírat. Proto jsme se rozhodli po jeho chovné kariéře ho vykastrovat a nechat si užít zasloužený odpočinek.

Nyní máme vyjednán již další import chovného kocourka plné barvy - bez kresby - tebby. Ale jelikož se jedná o několikahodinový let, rozhodli jsme se raději pro import chovného páru, aby na tak dlouhou cestu byli dva. Pro náš chov birem jsme zakoupili ještě jeden větší dům s velkou zahradou - cca 1800 m2, abychom si mohli ponechat také naše kočky-kastráty, které jsou již v kočičím důchodu.  
!!!!!    Jako chovatel  totiž neuznávám další PRODEJ starších kastrátů, kteří jsou již vyřazeni z chovu    !!!!!!!!!
 

 

Původně se celý chov nacházel v domě, který patří mým rodičům a žiji v něm mnoho let. Protože jsme chtěli kočičkám poskytovat stále lepší podmínky a rádi bychom chov Birem opravdu pozvedli a dokázali, že i tady u nás, jsou odchovy, které mohou bezvadně konkurovat světovým chov. stanicím a jejich "potomkům", rozhodla jsem se o radikální krok. Pro naše kočičky jsme přikoupili další dům, protože chov se rozrůstá a chceme jim poskytnout co největší prostor a komfort. Kromě toho něktrerým kočičkám a kocourkům končí chovná kariera a postupně je musíme kastrovat a chceme, aby na zaslouženém odpočinku žili s námi spokojeně dál. V plánu je, že každá kočička bude mít výběh do voliery, nový dům se rekonstruuje, hlavní budova už poskytuje nové, pěkné podmínky pro část chovu, po dokončení rekonstrukce se do nového přestěhuje i zbytek chovu a já:-) Vzhledem k tomu, že u domu je pozemek s rozlohou 1800m2, máme dostatek možností realizovat naše plány.

FOTOGRAFIE NOVÉHO OBJEKTU

PODMÍNKY pro prodej koťat
www.birma.cz - hlavní strana
koťátka