Vrh "G":
22.04.2011,
Ginger, Garfield, Giorgio


Garfield,                              Giorgio,                          Ginger

Garfield,                      Giorgio

Garfield

Giorgio

Ginger

Garfield

Girgio

 

Giorgio: krémový s kresbou  /95gr/, Narodil se první zadními nožkami napřed, chvíli trvalo, než se podařilo, aby mamina vytlačila i hlavu,ale na světě byl krásný chlapeček s pěknou porodní váhou. Giorgio je podobnější mamince, má její tvar hlavičky, vypadá trošku jako kočička, je to prostě takový "Jiříček" :-)
Giorgio už má svůj nový domov


Garfield:
krémový s kresbou  
/105gr/, Druhý v pořadí byl také chlapeček, také zadečkem napřed a vážil o něco málo více, než první bráška.
..oba kluci jsou hodně podobní, vizuálně i povahově i když nějaké rozdíly  se najdou.Oba jsou velmi milí hošíci a je s nimi legrace...Garfield je ještě více mazlivý a upředený, než jeho bráška. Je podobnější tatínkovi.
už má svůj nový domov, maminka si pro něj přijela a ž z Kolína nad Rýnem


Ginger: lilově-želvovinová s kresbou
/98gr/, Poslední přišla na svět holčička, taktéž koncem pánevním. Je to kouzelné, kulaté stvoření, pěkně všetečné. Žádné pošťuchování starších koťat nenechá bez odezvy, vysloveně ji baví s nimi měřit síly už od chvíle, kdy se poprvé postavila na nožky...bude z ní velmi bystrá, zvídavá a komunikativní holčička.Je to taková kulička, mazlivá. Ze všech tří koťátek je nejupovídanější a velmi vyžaduje mazlení a pozornost. Říká si o hlazení a mazlení. a to velmi intenzivně. U veterináře je jiné světlo, než mám doma, tak se konečně objevila krémová barvička, Ginger bude tedy lilově želvovinová. Je hodně podobná své mamince, Popelce.
Ginger už má svůj nový domov

Všechna 3 miminka si mamina i přes svoji sparťanskou výchovu v počátcích pěkně rozmazlila a jsou hodně upovídaná.Oba zrzečci jsou ťunťové-mazlíci, velmi hraví rarášci, Ginger je slečna upovídanější, i přesto, že kluci taky hodně komunikují, pěkně se kulatí a "tloustnou".Sice jsem původně myslela, že výběr jména nechám na prvním, kdo si přijde "zrzečka"vybrat, ale kocourci rostou a mě nebaví jim říkat pořád miminka, kluci a tak. takže Už jsem si i roztřídila jména. Nechala jsem je tak, jak jsou popsaná.  Všechna 3 koťátka z tohoto vrhu jsou hodně, ale hodně komunikativní a závislá na lidech. Přestože se jim díky rozdělení kočičích maminek mohu věnovat méně času, než těm větším, jsou vysloveně přátelská, mazlivá a upovídaná, upředená miminka. Pořád dokola mě napadá, jak je tenhle vrh výjimečný. Všechny ty kouzelné "Birmí vlastnosti" jsou jakoby umocněné a koťátka jsou od Popelky tak vycepovaná, že je neuvěřitelné, jaká jsou povahově. Velmi příjemně mne překvapila i jejich vizáž.., jsou tak milá a hezká.     Cinderella /Popelka/ si konečně vybrala ženicha a zadala se s krásným kocourkem z Nového Zélandu, Shekinah Prince. Narodila se tři krásná koťátka, na to, že je Popelka prvorodička a měla jsem velké obavy, jak to zvládne a co bude kolem porodu, poradila si lépe, než jsem čekala a to i přes to, že všechna koťátka šla ven zadečkem.. Co mě nejvíce a velmi mile překvapilo, byla asistence Quenitky, Popelčiny maminky, která na vše dohlížela a pomáhala koťátka čistit a zahřívat. Před porodem byl trochu problém, že si Popelka přivlastnila miminka od mámy a mínila je pojmout za vlastní. Což ji nepustilo ani po porodu.
     Naštěstí je Quenitka kliďas a obě holky se vůbec nepraly, nedohadovaly a dá se říct, že se na Popelky ochranitelské a mateřské pudy, díky nímž jí koťata neustále brala k těm svým, dívala jakoby s nadhledem. Všechna koťátka mají pěkně stavěnou figuru, jsou mohutnější a mají větší pacinky, dá se soudit, že budou hodně rostlá do linie Nového Zélandu. Mamina je vychovává docela podle svého, když křičí, tak je poněkud přidusí, nelíbí se jí, když mají průzkumní náladu a chtějí objevovat svět. Jak opustí svoje hnízdečko, už jim brouká, pak spílá a pak je nekompromisně nese zpět :-D
     Nepříjemným momentem byla nastupující říje u obou mých holek, pěkně se mi začaly prát.  Bohužel, agresivita mezi nimi se neustále zvyšovala. Musela jsem je rozdělit a to mi přišlo hodně smutné, když si dětičky do té doby tak hezky spolu hrály a maminy tak hezky pečovaly..:-(
Až koťátka odejdou z domu, doufám, že se holčičky zase snesou, jako dřív..zatím je Cindy  na pár týdnů v "polepšovně" u mojí kamarádky, aby se s Quenitkou nevídala a tam je velmi hodná, doufám, že se vše v její hlavince srovná a po čase zapomene na svoji averzi ke své mamině.


 

Přehled vrhů chovné stanice Sweet Teddy:
A B C D E F G H CH I J
K L M                

 

 

Zpět na úvodní stranu